Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
GUVENLIK KURALLARI
VFS Yunanistan Vize Basvuru Merkezlerini Ziyaret Eden Basvuru Sahipleri için Güvenlik Duyurusu

Başvuru Merkezi

Güvenlik nedenlerinden dolayı, aşağıdaki eşyaların Başvuru Merkezine sokulması ya da binada bulundurulması yasaktır:

Kameralar, Ses/Video kasetleri, kompakt diskler (CD), MP3 çalarlar, disketler, dizüstü bilgisayarlar ya da taşınabilir müzik çalarlar gibi tüm pille çalışan ya da elektronik cihazlar.
Seyahat çantası, sırt çantası, evrak çantası, valiz, deri / jüt / tekstil çantalar ve fermuarlı klasörler gibi tüm çantalar (Sadece başvurunuzla ilgili evrakları içeren şeffaf poşete izin verilir)
Mühürlü zarflar ya da paketler.
Kibrit kutusu / çakmak / benzin gibi herhangi bir yanıcı / yakıcı madde.
Makas, bıçak, kalemtıraş ya da törpü gibi herhangi bir keskin nesne.
Silah ya da silah benzeri nesneler, herhangi bir patlayıcı malzeme.

Yukarıdaki liste belirtilenlerle sınırlı değildir. Güvenlik Görevlisinin kararına göre diğer nesneler de yasaklanabilir.

Güvenlik nedenlerinden dolayı, vize başvurularına eşlik eden arkadaşlar, akrabalar ya da iş irtibatları gibi ilgili tarafların Vize Başvuru Merkezlerine giriş yapması yasaktır. Ancak, nörolojik, fiziksel vb engeli bulunan başvuru sahiplerine eşlik etmek üzere yorumlayıcı ve kişinin yakınlarına izin verilebilir.

Lütfen Dikkat:
Vize Başvuru Merkezlerinde yasaklı eşyaları muhafaza edecek herhangi bir yer bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinden, bu eşyaları teslim edecekleri yer ya da kişileri merkeze girmeden önce ayarlamaları rica olunur.