top button

Önemli Bilgiler

 • Önemli Güncelleme; Ankara'daki Vize Başvuru Merkezimiz, 16 Nisan 2019 tarihinden itibaren yeni bir lokasyonda hizmet vermeye devam edecektir. 16 Nisan 2019 Salı günü itibariyle başvuru yapacak kişilerin başvurularını “ İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower” adresinden yapmaları gerekmektedir
 • İrlanda / Birleşik Krallık Kısa Süreli Visa Waiver Programının Uzatılması

  İrlanda / Birleşik Krallık kısa süreli Visa Waiver programı 2021 yılına kadar uzatılmıştır. Program dahilinde, Birleşik Krallık (UK) Göç yetkililerinin vermiş oldukları kısa süreli vizeler, İrlanda’ya yapılmak istenen seyahatler için, İrlanda tarafından tanınmıştır. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız. Vize muafiyet programı için lütfen tıklayınız.
 • İşlem Süresi: İrlanda Vizesine planlanan seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapabilirsiniz.Ancak biz başvuruları 15 gün içinde sonuçlandırmaya çalışsak da işlem süresi seyahat tarihlerindeki yoğunluk durumuna gore çeşitlilik gösterebilir.


  ÖNEMLİ UYARI

  İrlanda Büyükelçiliği, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep şehirlerinde yapılacak İrlanda vize başvurularının alınması ile ilgili olarak VFS Global şirketi ile çalışmaktadır.

  İrlanda Büyükelçiliğine,  Ankara ve İstanbul VFS Global ofislerininönünde kamuya açık alanda bazı şahısların vize başvurusu yapan kişilere, başvurularında yardımcı olmayı teklif ettikleri bilgisi gelmiştir.

  Bu şahısların hiçbir şekilde Büyükelçilikle veya VFS Global şirketi ile bir ilişkileri yoktur.  Bu sebeple vize başvurusu işlemlerinde herhangi bir etkilerinin olması mümkün değildir.

  Büyükelçiliğimize ulaşan bilgide, bu şahısların vize başvurusu yapacak kişilere, başvuru evraklarını kontrol etmeyi önererek  yaklaştıkları bildirilmiştir.  Bu kişilerin İrlanda vize sistemi  hakkında bilgileri olması mümkün olmayıp, yardımcı olmak bahanesi ile kişileri son derece fahiş fiyatlar karşılığı vize başvurusu yapacak  “Seyahat Acenteleri”ne yönlendirmek istemektedirler.

  Başvuru sırasında ihtiyaç duyulan her türlü bilgi VFS Global ofisleri tarafından sağlanmaktadır.

  Vize Ofisi

  İrlanda Büyükelçiliği

  4 Nisan 2014

 • Dolandırma Amaçlı İş Tekliflerine Karşı Uyarı. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız