top button

Ankara'daki İrlanda Büyükelçiliği, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep’ten sonra artık Antalya’da da Vize Başvuru Merkezinin açılışını duyurmaktan memnuniyet duyar. Vize başvuruları, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Antalya’daki İrlanda Vize Başvuru Merkezlerine sunulacaktır. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya’da sunulan başvurular, Ankara'da bulunan İrlanda Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecektir. Bu site, bilmeniz gereken diğer faydalı bilgilerle birlikte, başvurunuzun yapılması ve alınması süreciyle ilgili bilgiler sağlar.

Important information icon
 • İrlanda için başvuru yapacak başvuru sahiplerinin buraya tıklayarak İrlanda Vizesi hakkında son gelişmeleri öğrenebilirler. Vize başvuruları Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kabul edilmektedir.
 • 22 Haziran 2020 tarihinde Türkiye'deki İrlanda Vize başvuru merkezleri açılacak ve sadece D tipi (Uzun dönem) vize başvurularını almaya başlayacaktır.

  Başvuru sahiplerimizin başvurularını yapabilmeleri için randevu almaları gerekmektedir.

  Öncelikli ve acil durum başvuruları normal şekilde kabul edilmeye devam edilecektir.

  Seyahat edenlerin İrlanda'ya vardıklarında 14 gün boyunca kendilerini tecrit etmeleri beklenmektedir.

 • İrlanda Vizesi müşterileri için pasaportların kurye ile gönderimi zorunlu hale getirildi.

  13 Mart 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, COVID-19 uyarısı ve müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurularak, İrlanda vizesi müşterilerine pasaportların gönderimi için kurye hizmeti zorunlu hale getirilmiştir.

  Müşterilerin pasaportları teslim edilmeye hazır olduktan sonra almak için artık Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmeleri gerekmemektedir - pasaport, seçtikleri yere kurye edilecektir (kurye ortağımız UPS tarafından).

  Kurye servisi, COVID-19 virüsünün yayılmasını sınırlamak ve Vize Başvuru Merkezindeki ayak izini azaltmak için geçici bir süre için zorunlu hale getirilmiştir.

  VFS Global bu dönemde kurye ücretlerinde indirimli bir fiyat sunacak, vergiler dahil 9 Euro karşılığında bu hizmeti alabileceksiniz..

  Kurye servisi tekrar isteğe bağlı hale getirildiğinde bu sayfada bir güncelleme yayınlayacağız. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • İrlanda / Birleşik Krallık Kısa Süreli Visa Waiver Programının Uzatılması
 • İşlem Süresi: İrlanda Vizesine planlanan seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapabilirsiniz.Ancak biz başvuruları 15 gün içinde sonuçlandırmaya çalışsak da işlem süresi seyahat tarihlerindeki yoğunluk durumuna gore çeşitlilik gösterebilir.
 • Dolandırma Amaçlı İş Tekliflerine Karşı Uyarı. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız

ONLİNE BAŞVURU FORMU


Daha fazla bilgi Başvurun
VİZE ÜCRETLERİ

Buraya tıklayın

BAŞVURU TAKİBİ

laptop
If you have already submitted an application for a visa at the Ireland Visa Application Centre you can track your application

Buraya tıklayın

İRLANDA VİZE BAŞVURU MERKEZLERİ

locate_icon

Size en yakın ofisi bulmak için lütfen bulunduğunuz yeri seçin.