top button

Транзит

Загальна інформація

Якщо Ви маєте намір здійснити транзит через країни Шенгенської зони строком до 5 днів, Вам необхідно отримати короткострокову візу.

Клієнту необхідно надати докази того, що він/вона належить до цієї категорії

Для оптимізації процесу подачі документів, скористайтеся, будь ласка, наступним чек листом. З його допомогою Ви можете перевірити наявність документів згідно обраної Вами візової категорії та скласти документи у необхідному порядку. Повні вимоги до кожного пункту Ви можете знайти у розділі «Необхідні документи».

Щоб подати документи, клієнту необхідно особисто відвідати Візовий Центр та надати свої біометричні дані (відбитки пальців та фотографію).

Графік роботи Візових Центрів Посольства Литви: 08:30 – 15:30 ( з понеділка по п’ятницю, крім вихідних та святкових днів).

Візовий збір

ПЕРЕЛІК ЗБОРІВ
Консульський збір за одного клієнта Сервісний збір за одного клієнта Послуга кур'єрської доставки Послуга заповнення Візової анкети Фотокопія документу
35 Євро* (Віза для громадян Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Російської Федерації та України відповідно до Угоди про спрощений візовий режим) Для уточнення суми сервісного збору, будь ласка, перейдіть за посиланням. 160/180 гривень 85 гривень 4,0 гривень
80 Євро* (Для громадян інших країн, відповідно до Візового Кодексу)
40 Євро для дітей віком від 6 до 12 років (громадян інших країн, відповідно до Візового Кодексу)
0 Євро (Віза для дітей, пенсіонерів, громадян віком до 18 років та інших осіб, відповідно до Угоди про спрощений візовий режим)
*оплата здійснюється готівкою в Євро на банківський рахунок Посольства Республіки Литва Сервісний збір сплачується в національній валюті з врахуванням ПДВ 20% у касі Візового Центру. Послуга на вибір клієнта (включаючи ПДВ) Послуга на вибір клієнта (включаючи ПДВ) Послуга на вибір клієнта (включаючи ПДВ)

Візові збори визначені Угодою про спрощений візовий режим між країнами Європейського Союзу та Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдовою, Російською Федерацією та Україною. Для громадян інших країн візові збори визначені Візовим Кодексом Європейського Союзу. Усі збори не підлягають поверненню не залежно від прийнятого рішення.

Необхідні документи

Кожному клієнтубажано надавати оригінали документів. Посольство залишає за собою право вимагати додаткові документи. Якщо з клієнт не може подати оригінали документів до Візового Центру, необхідно надати копії та пред'явити оригінали.

Загальні вимоги:

 • Візова анкета

  Рекомендується заповнювати електронну форму Візової анкети. У разі виникнення труднощів із заповненням анкети, Ви можете скористатися послугою заповнення анкети менеджером Візового Центру (детальніше тут).

  Заповнена та підписана.
 • Фотокартка паспортного зразка

  Кольорова, 3,5*4,5 см

  Погляд прямо, білий фон

  Фотокартка повинна бути зроблена не раніше, ніж за 6 місяців відповідно до вимог ІКАО.

  Фотокартки в верхньому одязі та фотокартки, що не відповідають вимогам, прийматися не будуть
 • Проїзний документ (Закордонний паспорт(и))

  Проїзний документ має відповідати усім вимогам положення 12 Візового Кодексу: бути дійсним щонайменше три місяці після запланованої дати виїзду (останнього) з Шенгенської зони, мати щонайменше дві пусті сторінки «ВІЗИ», бути виданим в період останніх десяти років.

  Клієнт, має пред’явити всі дійсні на даний момент закордонні паспорти; якщо можливо, то додатково пред’явити старі паспорти, строк дії яких закінчився не раніше 3 років тому.

  Клієнт, має надати копії всіх заповнених сторінок діючих закордонних паспортів.
 • Внутрішній паспорт

  Клієнт, має пред’явити громадянський паспорт та подати копії всіх сторінок.
 • Дозвіл на проживання

  Клієнт, якщо є громадянином іншої країни, має надати копію дійсного дозволу на проживання на Україні та пред’явити оригінал. УВАГА! В проїзному документі має стояти відмітка (штамп) про видачу цього дозволу на проживання із вказанням серії та номеру дозволу.
  Також клієнт має надати копію та пред’явити оригінал ідентифікаційного коду платника податків, якщо є зареєстрованим в Україні платником податків.
 • УВАГА! Якщо клієнт громадянин України має діючий дозвіл на проживання в іншій країні, він не має змоги подавати документи на розгляд в Посольство Республіки Литва в Україні.

 • Поліс медичного страхування

  Доказ наявності полісу медичного страхування, який: покриває весь період перебування, є дійсним на території усіх країн-учасниць Шенгенської угоди, а сума страхової виплати повинна складати не менше 30.000 Євро. Поліс медичного страхування повинен покривати 100% витрат, пов’язаних із репатріацією з медичних причин, наданням невідкладної медичної допомоги та терміновою госпіталізацією під час перебування на території країн Шенгенської угоди.

  При запиті візи із правом багаторазового в’їзду, страховий поліс має бути дійсним на період першої подорожі. Додатково клієнт має підписати заяву, наведену у візовій анкеті, що засвідчує зобов’язання клієнта мати поліс медичного страхування під час подальших подорожей.
 • Зверніть увагу, поліс медичного страхування оформлюється з даними того закордонного паспорту, в який ви бажаєте отримати візу.
 • Для неповнолітніх клієнтів

  Неповнолітні клієнтидодатково додають:
 • Нотаріальний дозвіл на виїзд закордон від одного/обох батьків. Якщо неповнолітній має одного опікуна, потрібно надати: свідоцтво про народження, рішення суду щодо позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть або інший документ, що засвідчує факт відсутності інших опікунів. Всі документи надаються в оригіналі та копії.

  Копії головних сторінок громадянських паспортів батьків або всіх сторінок з відмітками та візами закордонних паспортів.

  Свідоцтво про народження – оригінал та копія.

   Якщо неповнолітня дитина вписана в паспорт одного із батьків, необхідно мати 2 додаткові сторінки для візи. Зверніть увагу, фотографія дитини обов'язково має бути вклеєна та завірена печаткою у паспорті незалежно від віку дитини.
 • Підтвердження зайнятості та доходів, як доказ зв'язків з Україною

  УВАГА! Довідка з банка та довідка з місця роботи мають завірятися «мокрим» штампом і підписом.

  Для працевлаштованихклієнтів:

  • Довідка з місця роботи із зазначенням посади, дати прийняття на роботу, строків перебування у відпустці.

  Довідка має містити ім'я та посаду особи, яка її підписала, контактну та реєстраційну інформацію компанії.

  • Довідка про доходи за останні 6 місяців.

  Для приватних підприємців:

  • Свідоцтво про реєстрацію

  або

  • Остання податкова декларація (довідка видана податковою інспекцією про сплату податку на дохід).

  Для безробітніх:

  • Письмова заява із поясненням матеріального стану подорожуючого.

  Для пенсіонерів:

  • Пенсійне посвідчення.

  Для студентів та школярів:

  • Довідка з місця навчання з підтвердженням періоду відсутності.

  Альтернативно, за необхідності:

  • Підтвердження права власності на рухоме та нерухоме майно

  або

  • Остання податкова декларація (для подорожуючих вперше).

  УВАГА! Особи, яким протягом останнього року було відмовлено у наданні візи Посольством будь-якої країни-учасниці Шенгенської угоди, мають обов’язково надати Довідку з Пенсійного фонду України Форма ОК-7 Індивідуальні відомості про застраховану особу.

 • Підтвердження наявності коштів для здійснення подорожі країнами Шенгенської зони

  Кожен клієнт зобов 'язаний документально підтвердити наявність достатньої кількості коштів для покриття витрат, пов'язаних із запланованою подорожжю та поверненням до країни постійного проживання, в один з наступних способів:

  Спонсорство

  Витрати можуть покриватися приймаючою стороною або іншою третьою особою. Підтвердженням цього є Нотаріальна заява про спонсорство і докази наявності коштів спонсора в оригіналі.

  За власний кошт

  • Довідка з банку про наявність достатньої кількості коштів та їх рух за останні 3 місяці

  або

  • Дорожні чеки на ім’я клієнта з його підписом. Необхідно надати копії та пред'явити оригінали.
  • Довідка з місця роботи із вказанням посади, дати прийняття на роботу, заробітної платні за останні 6 місяців та періоду відпустки.

  Для пенсіонерів:

  • Довідка про пенсійні нарахування за останні 6 місяців.

  Клієнт може надати інші додаткові докази платоспроможності, такі як право власності на нерухоме та рухоме майно

 • Документи, що стосуються подальшої подорожі до країни призначення

  • Віза або інший документ, що надає право в’їзду до країни призначення, квитки до країни призначення. У разі відвідання близьких родичів у Калінінградській області: підтвердження родинних зв’язків та копія паспорту приймаючої сторони з відміткою про реєстрацію.

Вимоги до фотографій

Фотографія, що подається разом із анкетою повинна відповідати наступним вимогам: • Повинна бути актуальною (не старша за 6 місяців)
 • Повинна бути кольоровою та надрукованою на звичайному папері для фотографій
 • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
 • Обличчя повинно займати 70-80% площі фотографії
 • Обличчя на фотографії від підборіддя до маківки повинно займати 31-36 мм
 • Фон має бути світлим та одноколірним
 • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
 • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
 • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
 • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
 • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

Фотокартки в верхньому одязі та фотокартки, що не відповідають вимогам, прийматися не будут

Термін розгляду

Термін розгляду візової заяви визначається статтею 23 Візового Кодексу та статтею 7 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз. Як правило, рішення щодо візової заяви приймається протягом 10-30 календарних днів, за виключенням дня подачі. Рекомендується подавати заяву на отримання візи щонайменше за 30 календарних днів до дати запланованої подорожі. Разом з тим, заява на отримання візи не може бути подана раніше, ніж за 3 місяці до запланованої дати подорожі.

У деяких випадках, які встановлюються безпосередньо Посольством, термін розгляду справи може бути продовжений до 60 календарних днів.

Процедура розгляду і її тривалість знаходиться виключно в компетенції Посольства Республіки Литва.

Прискорений розгляд візової заяви передбачений у випадках, коли заява про видачу термінової візи ґрунтується на відстані від місця проживання клієнта до Візового Центру. Зверніть увагу, Посольство залишає за собою право відмовити у прискореному розгляді заяви. Разом з тим, Посольство має право відмовити у розгляді візової заяви, якщо така може бути визнана як неприйнятна відповідно до положень Візового Кодексу.

При подачі документів на прискорений розгляд клієнт може вказати виключно дати першої поїздки, для якої потребується прискорений розгляд. Можливість запрошувати візу з правом багаторазового в’їзду при подачі документів на прискорений розгляд, відсутня.

Прискорений розгляд візової заяви для громадян України складає до 5 робочих днів: 1 день – подача документів, 3 дні – розгляд документів у Посольстві, 1 день – для отримання паспорту. Прискорений розгляд можливий, якщо необхідність термінового розгляду візової заяви є достатньо обґрунтованою. Консульство не дає гарантій, що рішення буде винесено в межах строків, у зв’язку із можливим виникненням необхідності додаткових консультацій. Дана процедура також передбачає, що з клієнтмає відповідні документи, а візова заява не потребує додаткової інформації для прийняття рішення.

Якщо клієнтбажає подавати документи на пришвидшений розгляд він повинен надати викуплені квитки на літак (факт має бути підтверджено), а у разі подорожі автомобілем надати підтвердження оплати місця проживання в Литві. Зверніть увагу, підтвердження проживання з ресурсу Booking.com до розгляду не приймаються.

Громадянам України, які мають литовське походження або є членами родини (чоловік/дружина, неповнолітні діти) громадян Литви, інших країн ЄС, країн-членів Європейської економічної зони (що проживають на території Литви), для прискореного розгляду буде достатньо листа-звернення з проханням (тобто викуплені квитки на транспорт не потрібні).

Консульський збір за прискорений розгляд документів складає 70 євро.

Візові формуляри

Шановні клієнти,
Звертаємо Вашу увагу.
Для Вашої зручності, з 26 травня 2014 року Візовий Центр пропонує послугу заповнення Візових анкет.
Послуга надається виключно за Вашим бажанням. Вартість послуги складає 85 грн., включаючи податки.
Будь ласка, зверніться до співробітників Візового Центру для отримання детальної інформації.

Візові анкети мають бути заповнені повністю (тільки Українською, Англійською, Російською або Литовською мовою) та підписані особисто клієнтом.

Зразок заповнення анкети Ви можете знайти тут.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що у візовій анкеті має стояти два підписи. Візові анкети з одним підписом прийматися до розгляду не будуть.

Нова візова анкета може бути заповнена онлайн та роздрукована. Також візову анкету можна безкоштовно отримати у Візовому Центрі.

Будь ласка, роздрукуйте та заповніть Згоду на обробку персональних даних. Згоду на обробку персональних даних також можна отримати у Візових Центрах. Для завантаження Згоди на обробку персональних даних, будь ласка, натисніть тут. Будь ласка, зауважте, що Згода на обробку персональних даних має бути підписана особисто клієнтом.

Інструкції щодо завантаження:

Дані формуляри представлені у форматі PDF.

Вам знадобиться програма Adobe Acrobat Reader для перегляду і завантаження цих форм.

Будь ласка, натисніть тут щоб завантажити Adobe Acrobat Reader.