top-btn

Vize Başvuru Merkezi Norveç websitesine hoşgeldiniz. Bu websitesi size Norveç için Schengen vizesine veya Norveç oturum iznine nasıl başvurmanız gerektiği ile ilgili bilgi sağlamaktadır. Bu websitesindeki kılavuzları kullanarak, başvurunuzu en doğru evraklarla düzgün bir şekilde sunarak, yaşanabilecek gereksiz gecikmeleri önleyebilirsiniz. Bu websitesi size, başvurunuzu sunmak ve pasaportunuzun teslimat ve toplama işlemleri ile ilgili detaylarla birlikte diğer faydalı bilgileri sağlamaktadır.

i-box
 • Vize başvurusu yapmak için lütfen vize başvuru merkezlerimizi ziyaret etmeden önce çağrı merkezinden randevu alınız. Randevusuz başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Ankara'daki Norveç Büyükelçiliği 1 Temmuz'dan itibaren Türkiye, Ukrayna, Kosova ve Sırbistan'dan Norveç'e oturma izni başvuruları için açılacak. Lütfen c-vize başvuruları için henüz açılmadığını unutmayın.

  Oturma izinleri için tüm başvurular VFS başvuru merkezlerinden birinde yapılmalıdır. Lütfen randevu almanın zorunlu olduğunu unutmayın.

  Farklı uygulama merkezleri için açılış tarihleri:

  VFS Ankara: 1 Temmuz
  VFS İstanbul: 8 Temmuz
  VFS Antalya: 1 Temmuz
  VFS İzmir: 1 Temmuz

 • Vize başvuruları için artan ücretler

  2 Şubat 2020 tarihinden itibaren kişi başı kısa dönem Schengen vize ücreti 60 avrodan 80 avroya veya yerel para birimindeki karşılığına yükselecektir. 6-12 yaş arası çocuklar için vize ücreti 40 avroya veya eşdeğerine yükselecektir.

 • Önemli Güncelleme; Ankara'daki Vize Başvuru Merkezimiz, 16 Nisan 2019 tarihinden itibaren yeni bir lokasyonda hizmet vermeye devam edecektir. 16 Nisan 2019 Salı günü itibariyle başvuru yapacak kişilerin başvurularını “ İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower” adresinden yapmaları gerekmektedir
 • Dolandırma Amaçlı İş Tekliflerine Karşı Uyarı. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız

Vize Ücretleri

Buraya Tıklayın

Randevu Alımı

calender

Vize başvuru merkezimizi ziyaret etmek için randevu alın.

Buraya Tıklayın

Başvurunuzu Takip Edin

laptop

Eğer başvurunuzu tamamladıysanız ve başvurunuzu takip etmek istiyorsanız

Buraya Tıklayın

Genel Bilgi

Norveç Vize Başvuru Merkezleri

location

Size en yakın başvuru merkezini bulmak için ikamet ettiğiniz şehri seçin

Haberler ve Güncellemeler

Ankara'daki Norveç Büyükelçiliği 1 Temmuz'dan itibaren Türkiye...

Published on 18 June 2020

2 Şubat 2020'den itibaren yeni vize kuralları...

Published on 29 February 2020
Daha Fazlası