Top Button

Witamy na stronie internetowej Punktów Przyjmowania Wniosków Wizowych do Polski na Ukrainie. Niniejsza strona internetowa zawiera ważne informacje dotyczące procedury aplikowania i przygotowania dokumentów niezbędnych dla uzyskania wizy do Polski. Informacja zawarta na tej stronie internetowej jest sprawdzona i zatwierdzona przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie.

Scam alert

Uwaga!

 • Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowym dokumentem przy ubieganiu się o wizę. Prosimy o wykupienie polisy ubezpieczeniowej w Punkcie przyjmowania wniosków wizowych lub w odpowiednim biurze przedstawicielskim akredytowanej firmy

  ubezpieczeniowej. Nie możemy zagwarantować jakości polisy ubezpieczeniowej wykupionej w innych miejscach sprzedaży.

 • Polisę ubezpieczeniową można wykupić bezpośrednio przy stoisku firmy ubezpieczeniowej PZU znajdującej się na terenie PPWW. PZU gwarantuje zwrot opłaty wizowej i za usługi PPWW w przypadku uzyskania decyzji odmownej. Więcej o tym – kliknij tu.
Important information icon
 • Ważne informacje

  Szanowni Państwo

  Uprzejmie informujemy ,iż w związku z nowelizacją Ustawy o Cudzoziemcach od 1 grudnia 2020 r. osoby składający wniosek o wydanie wizy krajowej w celu wykonywania pracy będą zobowiązane do przedstawienia podróżnego ubezpieczenia medycznego o min. kwocie 30 tys. EUR obejmującego cały okres ważności wizy.

  Zwracamy również uwagę, że od 1 grudnia zmianie ulegnie również lista firm ubezpieczeniowych posiadających w swojej ofercie ubezpieczenia spełniające wymogi ww. ustawy.

  Szanowni Państwo

  Uprzejmie informujemy, że w związku z wstrzymaniem przyjmowania interesantów w Konsulat Generalny RP w Odessie Punkty przyjmowania wniosków wizowych (PPWW) w Odesskim okręgu konsularnym (Odessa oraz Chersoń) czasowo wstrzymają przyjmowanie wnioskodawców od 25 listopada br. do odwołania. Prosimy o uważne sprawdzanie informacji i komunikatów publikowanych na naszej stronie internetowej dla uzyskania podalszych instrukcji.

 • Szanowni Klienci,

  Teraz nie trzeba czekać na datę rejestracji, aby złożyć dokumenty.

  Dla Państwa wygody oraz w celu przestrzegania wszelkich środków zapewniających bezpieczeństwo pracowników i klientów PPWW, jest możliwość złożyć dokumenty w trybie korespondencyjnym w każdej chwili nawet w dniu opłaty za usługę PPWW. Aby uzyskać szczegółowe informacje, kliknij tutaj

 • Szanowni Klienci! Informujemy, że Punkt Przyjmowania Wniosków Wizowych we Lwowie wznawia swoją działalność 15 października br. Dla klientów kto miał potwierdzony termnin złożenia wniosków na 12 i 13 października do Lwowa prośba czekać na kontakt telefoniczny operatora Call Centru w celu potwierdzenia nowej daty rejestracji.
 • Uprzejmie informujemy, że w związku z wstrzymaniem przyjmowania interesantów w Konsulat Generalny RP w Charkowie Punkty przyjmowania wniosków wizowych (PPWW) w Charkowskim okręgu konsularnym (Charków, Dnipro, Zaporoże) czasowo wstrzymają przyjmowanie wnioskodawców od 12 paźdzernika br. do odwołania.

  Uwaga! Prosimy NIE WYSYŁAĆ dokumentów do Charkowa, Dniepru, Zaporoża na okres zamknięcia, gdyż ich rozpatrywanie rozpocznie się dopiero po otwarciu Konsulatu Generalnego RP w Charkowie.

  Prosimy o uważne sprawdzanie informacji i komunikatów publikowanych na tej stronie internetowej dla uzyskania podalszych instrukcji.

  Uprzejmie informujemy, że w związku z wstrzymaniem przyjmowania interesantów w Konsulat Generalny RP w Winnicy Punkty przyjmowania wniosków wizowych (PPWW) w Winnickim okręgu konsularnym (Winnica, Czerniowce, Żytomierz, Chmielnicki) czasowo wstrzymają przyjmowanie wnioskodawców od 08 paźdzernika br. do odwołania. Klienci, którzy są zarejestrowani do PPWW na złożenie wniosku wizowego od 08 paźdzernika br. i później mogą złożyć swoje wnioski wizowe do PPWW w trybie korespondencyjnym za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta”. Wnioski złożone w trybie korespondencyjnym wnioski będą przekazane do Wydziału Konsularnego po wznowieniu jego pracy. Klientów, którzy nie skorzystają się z usługi złożenia wniosku wizowego w trybie korespondencyjnym, prosimy o uważne sprawdzanie informacji i komunikatów publikowanych na tej stronie internetowej dla uzyskania podalszych instrukcji.

 • Szanowni Klienci! Informujemy, że Punkt Przyjmowania Wniosków Wizowych w Równym wznawia swoją działalność 05 października br. Dla klientów kto miał potwierdzony termnin złożenia wniosków na 01 i 02 października do Równego prośba czekać na kontakt telefoniczny operatora Call Centru w celu potwierdzenia nowej daty rejestracji.

 • Szanowni Klienci, uprzejmie informujemy, że z dniem 28 września 2020 roku Wydział Konsularny Ambasady RP w Kijowie wznawia przyjmowanie klientów. W związku z tym Punkty przyjmowania wniosków wizowych do Polski w Kijowskim Okręgu Konsularnym (Kijów oraz Kropiwnicki) również wznawiają przyjmowanie wniosków wizowych od wnioskodawców w PPWW.

  Klientów, którzy mieli rejestrację do PPWW w celu złożenia wniosku wizowego od 21 do 25 września 2020, prosimy czekać na telefon z Contact Center w celu potwierdzenia nowej daty i godziny rejestracji.

  Klienci, którzy mają rejestrację do PPWW od 28 września 2020 r. i później, będą przyjmowani w PPWW zgodnie z datą i godziną rejestracji.

 • Informujemy Klientów, którzy przesyłają dokumenty do PPWW w Kijowskim, Odeskim, Charkowskim oraz Winnickim okręgach konsularnych w trybie korespondencyjnym (za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta”), że termin rozpatrzenia takich dokumentów w PPWW może zostać wydłużony z uwagi na wysokie zapotrzebowanie wnioskujących o wizę w danych okręgach konsularnych.
 • Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że w kijowskim okręgu konsularnym nie ma możliwości ubiegania się o wydanie wizy przez osoby, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji roku w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych z dnia 13 marca 2020 (Dz. U. z 2020 r. poz. 435) nie są uprawnione do przekroczenia granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Listę kategorii osób uprawnionych do wjazdu do Polski w warunkach pandemii COVID-19 znajdą Państwo na stronie https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8557,Koronawirus-przekraczanie-granicy.html .
 • Szanowni Klienci!

  Uprzejmie informujemy, że przesłanie wniosków wizowych w trybie korespondencyjnym do PPWW Charkowskiego, Kijowskiego, Odeskiego, Winnickiego, Łuckiego okręgu konsularnego odbywa się zgodnie z datą Państwa rejestracji potwierdzonej podczas rozmowy z pracownikiem Call Centre. Prosimy zauważyć, że dokumenty należy przesyłać za pośrednictwem Nowej Poczty do PPWW w danych okręgach konsularnych w terminie wyznaczonym przez system rejestracji i potwierdzonym podczas rozmowy z pracownikiem Call Centru. W przypadku wysłania dokumentów w innym terminie, PPWW nie będzie miał możliwości opracować dokumenty.

 • Szanowni Klienci, uprzejmie informujemy, że od 1 września 2020 r. dokonując przedpłaty w oddziałach Kredobanku lub Idea Banku w celu rejestracji do Punktu przyjmowania wniosków wizowych (PPWW), należy wyraźnie wskazać kasjerowi, w jaki sposób Państwo planujecie złożyć dokumenty na wizę – złożyć dokumenty bezpośrednio do PPWW lub złożyć dokumenty w trybie korespondencyjnym za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta”.

  Złożenie dokumentów bezpośrednio do PPWW. Jeśli podczas uiszczenia opłaty w banku było zaznaczono, że dokumenty będą złożone bezpośrednio do PPWW, automatycznie zostanie wyznaczona data i godzina rejestracji do PPWW, a operator Call Center zadzwoni do Państwa w celu potwierdzenia daty rejestracji. Po potwierdzeniu daty rejestracji istnieje również możliwość przesłania dokumentów do PPWW za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta” (złożyć dokumenty w trybie korespondencyjnym).

  Złożenie dokumentów w trybie korespondencyjnym. Jeśli podczas uiszczenia opłaty w banku było zaznaczono, że dokumenty będą złożone za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nowa Poshta”, możecie Państwo od razu wysyłać komplet dokumentów do PPWW i nie trzeba czekać na telefon z Call Center, ponieważ data i godzina rejestracji nie są wyznaczane w takich przypadkach (nie będziesz możliwości złożyć dokumenty bezpośrednio do PPWW).

  Ważne: zwracamy uwagę na fakt, że paragon bankowy jest ważny przez 90 dni od daty wpłaty w banku, dlatego złożenie dokumentów w trybie korespondencyjnym jest możliwe nie później niż 90 dni od daty wpłaty w banku.

 • Informacja na temat zasad ubiegania się o wizy przez obywateli Białorusi - kliknij tu.
 • Informujemy klientów, którzy przesyłają dokumenty do PPWW Charkowskiego okręgu konsularnego (Charków, Dnipro, Zaporoże) w trybie korespondencyjnym (za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta”), że termin rozpatrzenia takich dokumentów w PPWW może zostać wydłużony z uwagi na wysokie zapotrzebowanie wnioskujących o wizę w danym okręgu konsularnym.
 • Szanowni Klienci! Informujemy, że Punkty Przyjmowania Wniosków Wizowych we Lwowie, Iwano Frankowsku oraz Ugorodzie wznawiają swoją działalność 21 siernia br. Dla klientów kto już dokonał opłatę za usługę PPWW prośba czekać na kontakt telefoniczny operatora Call Centru.
 • Informujemy klientów, którzy przesyłają dokumenty do PPWW w Charkowskim okręgu konsularnym (Charków, Dnipro, Zaporoże) w trybie korespondencyjnym (za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta”), że termin rozpatrzenia takich dokumentów w PPWW może zostać wydłużony z uwagi na wysokie zapotrzebowanie wnioskujących o wizę w danym okręgu konsularnym.
 • Informujemy klientów, którzy przesyłają dokumenty do PPWW w Winnickim okręgu konsularnym (Winnica, Chmielnicki, Żytomierz, Czerniowce) w trybie korespondencyjnym (za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta”), że termin rozpatrzenia takich dokumentów w PPWW może zostać wydłużony z uwagi na wysokie zapotrzebowanie wnioskujących o wizę w danym okręgu konsularnym.
 • Z dniem 3 lipca br. PPWW w Łucku, Lwowie, Użgorodzie zaczną przyjmować wnioski o zezwolenie na Mały Ruch Graniczny (kartka MRG). Złożenie dokumentów do PPWW możliwe tylko zgodnie z uprzednią rejestracją.

  Oddziały Idea Banku oraz Kredobanku zaczną przyjmować opłaty za usługi PPWW dla dokonania rejestracji na złożenie dokumentów do PPWW w Łucku, Lwowie, Użgorodzie w celu uzyskania zezwolenia na Mały Ruch Graniczny (kartka MRG): Idea bank – od 1 lipca 2020 r., Kredobank – od 2 lipca 2020r.

 • Punkt przyjmowania wniosków wizowych (PPWW) w m. Równe wznowi działalność 26 czerwca 2020 r. Przyjmowanie wniosków wizowych i wydawanie paszportów w PPWW będzie odbywać się wyłącznie zgodnie z uprzednią rejestracją do PPWW. Aby uzyskać informacje na temat procedury rejestracji do PPWW w celu złożenia wniosku wizowego - kliknij tutaj. Aby uzyskać informacje na temat procedury rejestracji do PPWW w celu odebrania paszportu / karty LBAT - kliknij tutaj. Należy pamiętać, że wszyscy klienci zarejestrowani do PPWW będą przyjmowani tylko zgodnie z godziną rejestracji. Klienci, którzy spóźnią się na swoją godzinę rejestracji lub przyjdą wcześniej niż czas rejestracji, nie będą przyjęci w PPWW. Konsultacja jest możliwa tylko przez e-mail lub Call Center. Przed wizytą do PPWW prosimy o dokładne zapoznanie się z ZASADAMI wizyty do PPWW (informacja poniżej na tej stronie).
 • Zwracamy uwagę klientów, że wydawanie paszportów lub kart MRG w Punktach przyjmowania wniosków wizowych (PPWW) odbywa się wyłącznie zgodnie z uprzednią rejestracją do PPWW. Każdy klient musi zarejestrować się w celu uzyskania paszportu/karty MRG na tej stronie - kliknij tutaj.
 • Informujemy klientów, którzy przesyłają dokumenty do PPWW w Łucku, Równym lub Tarnopolu w trybie korespondencyjnym (za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta”), że termin rozpatrzenia takich dokumentów w PPWW może zostać przedłużony.
 • Ostrzegamy klientów, którzy przesyłają dokumenty w trybie korespondencyjnym (za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nova Poshta”), że paczka dokumentów wysyłanych do PPWW powinna zawierać tylko dokumenty zgodnie z listą kontrolną. ZABRONIONE jest wysyłanie gotówki wraz z dokumentami. Jeśli PPWW otrzyma kopertę z dokumentami zawierającymi pieniądze, dokumenty nie zostaną zaakceptowane przez PPWW i zostaną natychmiast odesłane do klienta bez rozpatrzenia i przetworzenia.
 • Szanowni Klienci, uprzejmie informujemy o możliwości dokonania online opłaty za usługi Punktu przyjmowania wniosków wizowych (PPWW) dla rejestracji do PPWW w celu złożenia dokumentów na wizę do Polski. Dokonanie opłaty online odbywa się na oficjalnej stronie internetowej KredoBanku https://newclient.kredobank.com.ua/visa/ lub na oficjalnej stronie internetowej / przez mobilną aplikację PrivatBanku za pośrednictwem aplikacji „Privat24” https://privatbank.ua/apps/privat-24. Aby dowiedzieć się więcej o procesie rejestracji do PPWW – kliknij tutaj.
 • Szanowni Klienci,

  Uprzejmie informujemy, że Punkty przyjmowania wniosków wizowych (PPWW) wznowią działalność z dniem 3 czerwca 2020 r., oprócz PPWW w m. Równe. PPWW w m. Równe zostanie zamknięte do odwołania zgodnie z instrukcjami i zaleceniami władz lokalnych. Prosimy o sprawdzanie wiadomości publikowanych na naszej stronie internetowej dotyczących wznowienia pracy PPWW w m. Równym.

  W celu zapewnienia wszystkich środków bezpieczeństwa klientów i personelu PPWW oraz dystansu społecznego w PPWW i poza nim, od 3 czerwca 2020 r. PPWW będą obsługiwać klientów wyłącznie w następującym formacie:

  • Złożenie dokumentów na wszystkie kategorie wizowe (wiza krajowa – typ D, wiza Schengen – typ C) tylko zgodnie z uprzednią rejestracją
  • Oddziały banków zaczną przyjmować opłaty za usługi PPWW dla dokonania rejestracji na złożenie dokumentów do PPWW: Kredo bank i Idea bank – od 2 czerwca 2020 r., PrivatBank – od 5 czerwca 2020r.
  • Składanie dokumentów w celu uzyskania zezwolenia na Mały Ruch Graniczny (kartka MRG) jest obecnie niedostępne. Prosimy o sprawdzanie wiadomości publikowanych na naszej stronie internetowej dotyczących wznowienia przyjmowania wniosków MRG
  • Odbiór paszportów w PPWW tylko zgodnie z uprzednią rejestracją (więcej informacji - kliknij tutaj) albo za pośrednictwem firmy kurierskiej „Nowa Poczta
  • Uzyskiwanie konsultacji dotyczących procesu ubiegania się o wizę wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej PPWW lub Call Center (uzyskać adres poczty e-mail lub numer telefonu Call Center – kliknij tutaj)

  Kluczowe środki dla Państwa zdrowia i bezpieczeństwa:

  Działalność Punktów przyjmowania wniosków wizowych jest zgodna z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i higieny pracy w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i lokalnych władz ds. zdrowia. Spodziewamy się na Państwa wyrozumiałość i ścisłe przestrzeganie wymagań Światowej Organizacji Zdrowia, aby zapewnić bezpieczne środowisko dla Państwa i naszych pracowników.

  ZASADY DLA KLIENTÓW ODWIEDZAJĄCYCH PPWW:

  • Wejście do PPWW możliwe jest tylko po uprzedniej rejestracji i tylko w wyznaczonym czasie - zarówno w celu złożenia dokumentów, jak i uzyskania paszportu.
  • Klienci, którzy zgłoszą się do PPWW nie na swoją godzinę rejestracji, nie będą przyjmowane.
  • Wejście do PPWW jest dozwolone tylko dla zarejestrowanych klientów. Wszystkie inne osoby nie mają prawa wchodzić na teren PPWW.
  • Kontrola temperatury przy wejściu do PPWW. W celu zapewnienia przestrzegania norm sanitarnych dotyczących dostępu klientów na teren Punktu Przyjmowania Wniosków Wizowych (PPWW) upoważnieni pracownicy PPWW dokonują sprawdzenia temperatury u wszystkich klientów zgłaszających się do PPWW w celu uzyskania odpowiednich usług. W przypadku stwierdzenia u klienta gorączki, klientowi zostanie wskazane poddanie się stosownym badaniom lekarskim w celu zapobieżenia ewentualnemu zakażeniu innych klientów i pracowników PPWW. PPWW pozbawiona jest możliwości świadczenia usług klientom, którzy mają objawy choroby.
  • Bezkontaktowa kontrola klienta przez służby bezpieczeństwa PPWW.
  • Ścisłe przestrzeganie dystansu społecznego (2 m).
  • Obowiązkowe stosowanie masek i rękawiczek.
  • Posiadanie własnego długopisu do podpisywania dokumentów w PPWW.

  Państwa bezpieczeństwo jest naszym priorytetem!

 • Komunikat w sprawie podróżnego ubezpieczenia medycznego – kliknij tutaj.
 • Konsulaty Generalne RP na Ukainie przestrzegają przed zasięganiem pomocy i konsultacji ze strony jakichkolwiek nieupoważnionych osób – w szczególności osób oferujących usługi przed Ambasadą, Konsulatami Generalnymi lub wejściem do Punktu Przyjmowania Wniosków Wizowych. Placówki dyplomatyczne ani Punkt Przyjmowania Wniosków Wizowych nie aprobują takich usług i nie biorą również odpowiedzialności za informacje udzielane przez takie osoby. Radzimy nie udostępniać swoich danych osobowych i dokumentów agentom, aby uniknąć nadużyć z ich strony.
 • Prosimy też zapoznać się z ważną informacją na temat przekraczania granicy przez cudzoziemców, którzy udają się do pracy w Polsce – kliknij tutaj.
 • Uwaga: opłata usług PPWW nie zobowiązuję do wykupienia żadnych dodatkowych usług czy produktów samego banku.
 • Prosimy zwrócić uwagę, że w związku z podpisaniem umowy o ruchu bezwizowym, dla obywateli Ukrainy, którzy posiadają paszporty biometryczne , wjazd bez wizy do strefy Schengen jest możliwy od 11 czerwca 2017 roku.. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź na stronę internetową Ambasady RP,w Kijowie lub przejdź na stronę Otwórz Europę, która jest stroną przedstawicielstwa UE w Ukrainie, na której znajdą Państwo informację o ruchu bezwizowym.

  Informujemy także, że zgodnie z decyzją Ambasady RP Punkty Przyjmowania Wniosków Wizowych oraz polskie urzędy konsularne na Ukrainie nie będą przyjmowały wniosków wizowych na wizy SCHENGEN na podstawie paszportów biometrycznych w przypadku gdyby wizy miały się rozpoczynać po 10 czerwca 2017.


  Obywatele Ukrainy, którzy zamierzają przebywać na terenie Polski więcej niż 90 dni, mają obowiązek złożyć wniosek na wizę krajową. Aby uzyskać więcej informacji - kliknij tutaj.

 • Strzeż się fałszywych ofert pracy. Aby uzyskać więcej informacji - kliknij tutaj (tu)

Zarezerwować termin złożenia dokumentów

calender

Zarezerować termin złożenia wniosku w PPWW

Kliknij tu

Sprawdzenie statusu złożonego wniosku

Laptop Icon

Sprawdzić status swojego wniosku po złożeniu dokumentów w PPWW

Kliknij tu

System rejestracji do PPWW

 • image5

  Należy odwiedzić bank i dokonać opłaty prepaid

  Należy osobiście stawić się w Idea czy Kredo Banku, przedstawić oryginał paszportu zagranicznego dla dokonania opłaty

 • image1

  Wejdź na stronę internetową i przygotuj dokumenty

  Wejdź na stronę internetową PPWW i przygotuj pełny zestaw dokumentów według celu wyjazdu. Należy upewnić się, że przygotowane dokumenty odpowiadają wymaganiom wystawionym przez Konsulaty Generalne RP na Ukrainie.

 • image1

  Bank wygeneruje kod do rejestracji

  Bank wygeneruje kod PTN na podstawie ważnego numeru telefonu

 • image1

  Call Centre VFS Global nawiąże kontakt telefoniczny

  Operator Call Centru nawiąże kontakt w celu uzyskania potwierdzenia szczegółów

 • image1

  Należy potwierdzić wszystkie szczegóły

  Podczas rozmowy należy potwierdzić datę i czas złożenia wniosku, albo w przypadku odrzucenia będzie podana kolejna data rejestracji

Krok

Formularze

wizowe do pobrania
Opłaty wizowe i opłaty za usługi PPWW

Punkty Przyjmowania Wniosków Wizowych

Location Icon

Aby wybrać najbliższy Punkt, wybierz miasto stałego przebywania

Informacje i zawiadomienia

Uprzejmie informujemy ,iż w związku z nowelizacją Ustawy...

Published on 27 November 2020

Uprzejmie informujemy, że w związku z wstrzymaniem przyjmowania ...

Published 25 November 2020

Przeczytać więcej
courier servuce