Top Button

Загальна інформація

Дипломатичні представництва Республіки Польща в Україні обслуговують:

  • Громадян України
  • Іноземних громадян, що легально проживають на території України і планують проживати щонайменше протягом 6 місяців після повернення з Польщі.

Дипломатичні представництва Польщі в Україні не надають візи українським громадянам, які не проживають в Україні постійно. Будь ласка, зверніться до відповідного представництва у Вашій країні.

Громадяни України, Грузії та Молдови, які мають біометричний паспорт можуть подорожувати до країн-учасниць Шенгенської угоди без візи на термін до 90 днів.

Нижчезазначені категорії громадян звільняються від обов’язку призначати дату та час подачі документів:

- громадяни, що подорожують у зв’язку з надзвичайною ситуацією (напр., похорон, невідкладне медичне лікування);

- дипломати, що подорожують у зв’язку з офіційним візитом.

Даним заявникам необхідно звертатися безпосередньо до Консульства Польщі, для того, щоб подати свої документи. Такі особи повинні попередньо зареєструватися на сторінці www.e-konsulat.gov.pl

Усі заявники, що подають документи на отримання Шенгенської, національної візи чи картки МПР повинні особисто звертатится до ППВА. Виключення – діти до 12 років, яким не потрібно надавати свої біометричні дані. Рішення щодо вибору категорії візи, яку обирає заявник, повинно базуватися на меті поїздки до Польщі та прийматися заявником самостійно. Працівники Пункту Прийому Візових Анкет не впливають на дане рішення заявника.

Заявникам рекомендовано подавати документи на отримання візи приблизно за 4 тижні до запланованої дати подорожі.

Відповідно до інструкцій Посольства/Консульства Республіки Польща, Пункт Прийому Візових Анкет може не прийняти заявку, якщо:

  • Надане фото є відсканованим, старшим 6 місяців і не відповідає вимогам, що зазначені на сайті.
  • Часовий проміжок між датою подачі до Посольства / Консульства Республіки Польща та запланованою датою подорожі більший, ніж три місяці.
  • Термін дії паспорта продовжено або паспорт пошкоджено.
  • Заявник відмовляється надати свої біометричні дані

Відповідно до статті 14, пунктом. 6 Кодексу про візи, консульство може відмовитися від одного або декількох вимог, якщо відомо, що особа, яка подає заяву на отримання візи заздалегідь виявилася справедливою і такою, що заслуговує на довіру, а особливо використовувала попередні візи відповідно до закону, і якщо немає ніяких сумнівів в тому, що при перетині зовнішніх кордонів держав-членів будуть виконувати вимоги статті. 5 (1) Шенгенського кодексу про кордони (рішення в цьому випадку лежить виключно з консулом).

Зауважте, будь ласка, що у разі потреби Вам необхідно буде з`явитися до Консульства Республіки Польща в Україні для проходження співбесіди до того, як буде прийняте рішення щодо візи. Дипломатичні представництва зберігають право запиту додаткових документів під час розгляду заяви. Ми рекомендуємо ретельно ознайомитись з інформацією на сайті, оскільки це допоможе якнайкраще підготувати документи, щоб отримати візу вчасно.

Розгляд заяв, інтерв'ю (у деяких випадках), прийняття рішення щодо візових заяв і щодо друку і клеєння візових наклейок проводиться виключно консульством (ст. 43, п. 4 Кодексу про візи).

Під час отримання паспорта з готовою візою, заявнику необхідно перевірити чи всі дані виписані на візі та фотографія - є коректними та не містять помилок. Наявність візи не гарантує в'їзду на територію Шенген. Остаточне рішення про в'їзд приймає Прикордонна служба.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВІДМОВИ У ВИДАЧІ / СКАСУВАННІ / ВІДМОВІ У ВІЗІ Згідно з параграфом 20 Візового Кодексу, у випадку підтвердження можливості отримання візи, в паспорті ставиться штамп. Наявність штампу в паспорті не призводить до виникнення юридичної відповідальності.

Відмова у видачі/скасування /ануляція візи

Рішення про відмову / скасування / ануляцію надається в письмовій формі на стандартному бланку, приклад якого розміщено в частині VI Шенгенського Кодексу про візи і формах викладених в Положенні міністра внутрішніх справ від 5 травня 2014. про візи для іноземців, та Наказі Міністерства внутрішніх справ від 28 квітня 2014. про скасування і вилучення віз для іноземців — що стосується національних віз.

З моменту отримання рішення про відмову / скасування / ануляцію візи, виданої консулом заявник має право на розгляд справи тим же органом. Прохання про перегляд повинне бути подане протягом 14 днів від дня прийняття рішення про відмову у відкритті візи до органу, яким було прийнято дане рішення (плата за обробку звернення складає 60 євро, не стягуються оплати з боку громадян України, які звертаються з проханням про перегляд візової заяви, поданої на отримання національної візи). Рішення, прийняте консулом після повторного перегляду справи є остаточним і не підлягає оскарженню.

Якщо консул після розгляду Вашої заяви про повторний розгляд справи виніс нове рішення про відмову, анулювання або скасування візи, з чим Ви не погоджуєтесь, Ви можете подати скаргу до провінційного адміністративного суду у Варшаві (Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie). Скаргу слід направити через консула, який прийняв рішення протягом 30 днів з моменту отримання рішення, прийнятого в результаті повторного розгляду справи.

Подаючи скаргу до консула, Ви не сплачуєте ніяких оплат до консульства, проте за провадження в адміністративних судах стягується відповідна плата. Тож потрібно мати на увазі, що суд попросить Вас сплатити судовий збір. Інформацію про розмір судового збору у разі подання скарги до адміністративного суду, а також про можливість звільнення від оплати за процедуру та мову процедури можна знайти на наступній сторінці: http://bip.warszawa.wsa.gov.pl/133/wpis-sadowy-zasady-dokonywania-wpisu.html

Зверніть увагу, що відповідно до статті 47 Шенгенського кодексу, наявність візи не дає автоматичного права на в'їзд, і власника візи, на зовнішньому кордоні, можуть попросити, надати докази, що вона відповідає умовам в'їзду, згідно з тим, що передбачено в даній області. Положення 5 (EC) № 562/2006 Європейського Парламенту та Ради ЄС від 15 березня 2006 року, що встановлює Кодекс Співтовариства про правила, що регулюють переміщення людей через кордони (Шенгенський кодекс про кордони)