Top Button

Online Başvuru Formu

Rusya vize başvuru formu bu internet sitesinden doldurulabilir. Uyarı, Posta ile yollanan başvurular Kabul edilmeyecektir.

İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Gürcistan vatandaşlarının başvuru formları 5, diger ülke vatandaşlarının başvuru formları 2 sayfa olmak zorundadır. Haziran 2012 tarihinden itibaren Avusturalya vatandaşlarınında başvuru formlarıda 2 sayfa olmalidir. Lütfen başvuru formlarındaki bütün soruları cevaplayınız aksi takdirde formlarınız tamamlanmamış olarak degerlendirilip konsolosluk tarafından geri yollanabilirler.

Lütfen bilgisayarınızdan başvuru yaparken formunuzun bütün çerçeve ve çizgilerinin muntazam olmasına ve bütün bilgilerin anlaşılır ve okunaklı yazılmasına dikkat ediniz.

Lütfen hangi Rusya Konsoloslugu veya Vize Merkezine başvuru yapacagınızı belirtmeyi unutmayınız. Başvurunuz yapacagınız seçime dayanılarak ilgili merkeze iletilecektir. Bunu yapmaz yada yanlış bir seçim yaparsanız başvurunuz yanacak ve yeniden başvuru yapmanız gerekecektir.

Başvuru formunuzu konsolosluk yada büyükelçilik’e direk olarak teslim ediyorsanız lütfen dogru olarak doldurulup çıktısının alındıgına dikkat ediniz. Aynı zamanda lütfen gitmeden önce ilgili kurumun internet sitesinde gerekli tarihe rezervasyon yaptıgınızdan emin olunuz.

Başvuru formunuzu tamamladıgınızda lütfen çıktısının alındıgından, imzalandıgından ve başvuru merkezine gelirken yanınızda ödüyeceginiz miktar ile bütün belgelerin eksiksiz oldugundan emin olunuz. Belirtmemiz gerekirki belgelerinizi dikkatli ve özenle sizden teslim alıyoruz. Başvurunuzu bize yollarken Koşullar ve Şartları Kabul etmiş oluyorsunuz. Online form için Buraya tıklayınız.

Başvuru formunu doldururken aşagıdaki bilgilerinde elinizde olmasını tavsiye ediyoruz:

  • Pasaport Detayları
  • Davet eden organizasyon ya da kişinin ünvanı
  • Rusya’ya son seyahatinizin tarihi (Eger yaptıysanız)
  • Seyahat edilecek yerler
  • İşveren ya da egitim kurumunun adı (Ulaşım bilgisi ile)

Vize başvurusunun kabulu ve pasaportun teslimatı aşagıdaki şekillerdeki gibi yapılır:

Rusya vize merkezine kimlerin başvurabilecegi ile ilgili bilgi almak için lütfen Buraya tıklayınız.

Büyükelçilik veya konsolosluga kimlerin başvurabilecegi ile ilgili bilgi almak için lütfen Buraya tıklayınız

Alınmış başvurularınız ilave bir ücret karşılıgında kaydı yapılarak işlemden çekilebilmektedir. Kuryeyle yollanan belgelerin size ulaşması kırsal ve zor şartlarda olan bölgelere 5 güne kadar geçikebilir.

Talebiniz ve bizimle aranızdaki kontratınız bilgilerinizin tarafımızdan korunacagı ve gizli kalacagının teminidir.