Top Button

Başvuru Sonrası

Başvurunuzu Vize Başvuru Merkezlerinden birinde başarıyla yaptıktan sonra, başvurunuz sırasında tercih etmiş olmanız halinde SMS servisiyle her hareket hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Ayrıca, başvurunuzun durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Başvurunuzun durumunu şimdi kontrol etmek için buraya tıklayınız.

Üçüncü seçenek olarak, çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Makbuz numaranızı ve doğum tarihinizi söylemek için hazırlayınız.

Pasaportunuzun Vize Başvuru Merkezi tarafından alındığından emin olduktan sonra, pasaportunuzu şahsen alabilir veya istediğiniz adrese teslim edilmek üzere bir kurye servisi isteyebilirsiniz.

Büyükelçilik/Konsolosluktan Vize Başvuru Merkezine ulaşan belgelerinizi almak için, lütfen pasaportunuzu ve makbuzunuzu yanınızda bulundurun. Bir başkası adına belgeleri teslim etmiş olmanız halinde, lütfen ayrıca uygun vekaletname belgesini de yanınızda bulundurun.

18 yaşından küçük başvuru sahipleri yanlarında ebeveynleri veya yasal vasileri olmadan başvuruda bulunamaz veya pasaportlarını teslim alamaz. 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için belge teslim etmek ve almak için, ebeveynler (vasiler) kimlik kartının aslı veya velayet belgelerini göstermelidir.

Önceki