Top Button

Nasıl Başvuru Yaparım?

1. Adım

Başvurunuzu ve destekleyici dokümanları hazırlayınız:

Bu internet sitesindeki “Vizenizi tanıyın” linkine gidiniz ve başvurmak istediğiniz vize kategorisiyle ilişkili detaylara bakınız, burada geçerli ücretler, gerekli belgeler, Vize başvuru formu ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

2. Adım

Vize Başvuru Formunuzu Doldurun: 

Elektronik vize başvurusunu doldurmak ve yazdırmak için Online Vize Başvuru Formunu ziyaret edin.

3. Adım

Başvurunuzu yapın:

Vize Başvuru Merkezini ziyaret edin ve doldurmuş olduğunuz vize başvuru formunu gerekli destekleyici belgeler ile birlikte teslim ediniz.

18 yaşından küçükler ebeveyn veya yasal vasilerinin gözetimi olmadan şahsen belge teslimi yapamaz.

Belgelerin teslimi ve alınması önceden randevu alınmasını gerektirmektedir.

Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri: 08:00 – 14:30 (Hafta sonları ve tatiller hariç Cumartesi-Pazar).

4. Adım

Geçerli Ücreti Ödeyin:

Başvuru Yetkilisi toplam ödenecek tutarı size bildirecek ve vize ücretini ödeyeceğiniz vezneye sizi yönlendirecektir. Merkezde yapılan tüm ödemeler için dekont/makbuz verilecektir. Vize ücreti maliyeti, hizmet ücretleri ve ek hizmetler için lütfen buraya tıklayınız.

Lütfen dikkat:

Vize Başvuru Merkezindeki başvuru sırasında, başvuru sahibi pasaport iade edilmesi için Kurye Hizmetine kayıt olmayı tercih edebilir.

Her başvuru sahibi, vize ücretini ayrı ayrı konsolosluk hesabına yatırmalı ve Sadece başvuran kişinin adının yazılı olduğu banka dekontunu sunmalıdır. 2 veya daha fazla başvuru sahibinin adına düzenlenen banka dekontu kabul edilmeyecektir.

Önceki Sonraki