Top Button

Başvurumu Nasıl Yaparım?

VİZE BAŞVURU SÜRECİ

1. Adım

Sadece Türkiye’de ikamet edenlerin İzmir, Ankara, Antalya ve Gaziantep'teki vize başvuru merkezlerine başvuruları kabul edilir

2. Adım

Başvurmadan önce 'İtalya'yı ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir. Biz tüm vize başvuru sürecinde size yardımcı olmak için buradayız fakat vize kategorisi seçimi konusunda size yol göstermemiz mümkün değildir. İşimiz temel olarak idari olduğundan, pasaportunuzu geri alış süreciniz veya vize verilip verilmeyeceği tamamen İtalya Ankara Büyükelçiliği ve İzmir Konsolosluğunu’nun inisiyatifindedir.

3. Adım

Farklı vize türlerini anlamak ve gerekli belgeleri görmek için lütfen “Vize Türleri”ne tıklayın.

4. Adım

Başvuru Merkezlerimize yapılacak başvurularda 25/09/2014 tarihinden itibaren Schengen Vizesi için parmak izi vermemiş olan başvuru sahiplerinin her halükarda şahsen gelmesi gerekmektedir.Yetkili acentalar, bu tarihten itibaren parmak izi vermiş olan kişilerin dosyalarını başvuru sahiplerinin gelmesine gerek kalmadan yapabilirler. Verilen parmak izi, verildiği tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir. Eğer isim ve soyisimde Türkçe karakter (Ç,Ğ,İ,Ö,Ş,Ü) var ise İtalya Büyükelçiliği ve İtalya Konsolosluğu’ nun sistemleri Türkçe karakterleri kabul etmediği için, daha önceden verilen parmak izleri geçersiz sayılıyor. Bu sebepten dolayı başvuru sahiplerinin tekrardan vize başvuru merkezlerimize gelerek yeniden parmak izi vermeleri gerekiyor.

Belgelerinizi hazırladıktan sonra, vize başvuru merkezinizden online randevu alın ve randevunuzu yazıcıdan bastırın. Randevu’yu online olarak alabilirsiniz. Online randevu almak için lütfen buraya tıklayınız.

Çağrı merkezinden randevu almak için 0212 373 58 28 arayınız. Ayrıca randevu alamıyorsanız size ofislerimizde yardımcı olmaya çalışacağız.

5. Adım

Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu, seyahat dokümanları ve ek belgelerinizin orjinalleri ve fotokopileri ile birlikte başvuru saatinizden 15 dakika önce vize başvuru merkezine gidin. Tüm dökümanlar orjinal olmalıdır ve dökümanları vize başvurusu yapan kişi şahsen sunmalıdır.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha birçoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Bu ek servisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Önceki Sonraki