Top Button

Randevu alma

Map

Yukarıda yer alan haritada nüfusa kayıtlı olduğunuz şehire göre VFS Global İtalya Vize Başvuru Merkezleri’nden birinden randevu almak için lütfen tıklayınız. Yetki alanlarına göre şehirlerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.  Kanıtlanabilir acil durumlarda, başvuru sahiplerimiz randevusuz olarak başvuru saatleri içerisinde  başvuru merkezlerimize gelebilirler ve başvurularını yapabilirler.

VFS Global Ankara Vize Başvuru Merkezi’nden İtalya için vize başvurusu yapabilmeniz için ikametgahınızın mutlaka aşağıda yer alan şehirlerden birinde olması gerekmektedir;

Ankara, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir.

Önemli: Daha öncesinde İtalya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olan Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Yozgat ve Zonguldak bölgeleri 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’na bağlanmıştır.

VFS Global Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden İtalya için vize başvurusu yapabilmeniz için ikametgahınızın mutlaka aşağıda yer alan şehirlerden birinde olması gerekmektedir;

Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van.

VFS Global İzmir, Antalya Vize Başvuru Merkezleri’nden İtalya için vize başvurusu yapabilmeniz için ikametgahınızın aşağıda yer alan şehirlerden birinde olması gerekmektedir;

İzmir, Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Uşak.

Başvuru sahipleri tercih etmeleri durumunda prenota on-line linkini kullanarak Ankara Büyükelçiliği’nin yada İzmir Konsolosluğu’nun vize bölümüne doğrudan vize başvurusunda bulunabilirler.

Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği’ne doğrudan randevu almak için tıklayınız

İzmir’deki İtalya Konsolosluğu’na doğrudan randevu almak için tıklayınız

Başvurunuzu VIP Odası’nda size özel hizmetler aracılığıyla yapmak isterseniz buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz diğer tüm ek servisler için ‘’EK SERVİSLER’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.